آیا دادگاه عمومی مستقر در حوزه قضایی بخش صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارد؟

آیا دادگاه عمومی مستقر در حوزه قضایی بخش صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارد؟

قانون حمایت خانواده بخش دادگاه خانواده در ماده ۱ بیان می‌کند: به منظور رسیدگی به امور و دعاوی خانوادگی، قوه قضاییه موظف است ظرف سه سال از تاریخ تصویب این قانون در کلیه حوزه‌های قضایی شهرستان به تعداد کافی شعبه دادگاه خانواده تشکیل دهد.